top of page

Postup při spolupráci

1. Úvodní schůzka 

Naše společná spolupráce začne úvodní schůzkou, na které se navzájem seznámíme a probereme Vaše potřeby a očekávání od prodeje či pronájmu Vaši nemovitosti. 

Úvodní schůzka je ideální v prodávané či pronajímané nemovitosti, abych se mohl seznámit s danou nemovitostí a později tak připravit analýzu prodejní ceny nebo výši nájmu, dále potom podmínky prodeje a výši naší provize. 

Setkání v dané nemovitosti však není nutností, můžeme se sejít v naší kanceláři a vše probrat nad šálkem dobré kávy.

Úvodní schůzka není závazná a nic při ní nebudeme podepisovat, je čistě oboustranné, zda se dohodneme na spolupráci.

2. Analýza prodejní ceny a podmínky prodeje

Po získaní potřebných informací o nemovitosti (stav, lokalita, apod.) nachystám návrh kupní ceny či nájmu, včetně provizní odměny. Provizi získám až po dokončení obchodu, pokud se mi tedy obchod nepodaří uzavřít, provizi nezískám a vy nic neriskujete.

3. Zprostředkovatelská smlouva

Pokud se domluvíme, že společně budeme spolupracovat a dohodneme se na podmínkách prodeje či pronájmu, následuje podpis zprostředkovatelské smlouvy, ve které si podmínky definujeme písemně.

Tato smlouva slouží zároveň jako ochrana, že dodržím podmínky, na kterých jsme se dohodli.

4. Příprava nemovitosti na prodej

Příprava nemovitosti je velmi důležitá část realizace obchodu, proto se svým profesionálním týmem zajistíme fotografie, virtuální prohlídku a půdorysy. 

Občas je nemovitost potřeba uklidit, vymalovat či udělat menší ,,home staging" neboli naaranžovat interiér.

Vše zařídím za Vás.

Ukázka virtuální prohlídky:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Uvedení nemovitosti na trh

Nemovitost je připravená na prodej, teď přicházejí na řadu marketingové dovednosti. Je potřeba si uvědomit na jakou klientelu se daná nemovitost nejvíce zaměřuje a podle toho určit nejvhodnější metodu prodeje. Dnešní doba je doba internetu a sociálních sítí, tudíž je budu využívat na maximum. Ze sociálních sítí využívám především Facebook a Instagram.

6. Prohlídky

Poté, co Vaši nemovitost zainzerujeme na nejvyhledávanějších realitních portálech a sociálních sítích, začínáme jednat se zájemci.

Předem se spolu domluvíme na termínech prohlídek tak, aby Vám vyhovovaly.

7. Vyjednání nejlepší nabídky

Ve chvíli, kdy naleznu vážného zájemce přichází na řadu vyjednávání. V této fázi často zájemci diskutují o ceně, v tu chvíli je důležité nepodlehnout nátlaku a zároveň však neztratit potencionálního kupce. 

Důležité je, abyste na konci byli spokojeni Vy, jakožto strana, kterou zastupuji a zároveň strana druhá.

8. Podpis rezervační smlouvy

Jakmile se dohodneme na podmínkách podepíšeme rezervační smlouvu, na jejímž základě kupující složí rezervační zálohu do advokátní úschovy.

Veškeré smlouvy tzn. rezervační smlouvu, smlouvu a advokátní úschově a následně kupní smlouvu, u nás připravují advokáti, kteří připravují každou smlouvu individuálně na každou nemovitost. Smlouvy jsou velice důležitá věc, tudíž je přenechme těm, kteří jsou profesionálové ve svém oboru.

9. Zajištění financování kupci

V případě, že chce kupující hradit nemovitost hypotečním úvěrem, naše hypoteční makléřka ho zajistí za nejlepších podmínek. 

My tak budeme mít celý průběh financování pod kontrolou.

10. Podpis kupní smlouvy

Advokáti nachystají návrh kupní smlouvy, jakmile je oboustranně odsouhlasená přejdeme k podpisu kupní smlouvy, pokud je nemovitost financována hypotečním úvěrem, podepisuje se i zástavní smlouva pro banku.

Ve chvíli kdy je v advokátní úschově 100% kupní ceny, zařizujeme přepis nemovitosti na katastrálním úřadě.

11. Výplata kupní ceny a předání nemovitosti

 

Ve chvíli, kdy dojde k přepisu nemovitosti na nové majitele, dochází k výplatě kupní ceny z advokátní úschovy. 

Poté zbývá jen předání nemovitosti, pro které nachystáme předávací protokol. U celého předání nemovitosti budu asistovat.

Zařídíme za Vás i přepis energií.

Pokud byste měli nějaké dotazy neváhejte mne kontaktovat.

Budu se těšit na případnou spolupráci.

Podívejte se na aktuální nabídku nemovitostí.

bottom of page